סגנונות עיצוב פנים
28 ביולי 2019
עיצוב בית מודרני
7 באוגוסט 2019

עיצוב פנים אקלקטי נעשה פופולרי בשנים האחרונות והוא מתבטא בשילוב של סגנונות מתקופות שונות. עם זאת, יש להיזהר משילוב לא נכון של סגנונות שעלול לגרום לעומס יתר. אז איך שומרים על טעם טוב?

מהו עיצוב פנים אקלקטי?

עיצוב פנים אקלקטי הוא סגנון עיצוב ופופולרי ביותר, שהתהווה כבר במאה ה-19 וסימל את השחרור מכבלי הרשמיות, ואיפשר חופש עיצובי במידה מסוימת. עיצוב פנים אקלקטי משלב סגנונות עיצוב שונים בחלל אחד והופך את הבית למערכת עיצובית אחת שלמה. כמו לדוגמה: עיצוב מודרני עם קווים נקיים, המשתלב עם עיצוב כפרי, או שילוב של הייטק מינימליסטי עם נגיעות של עץ טבעי. ניתן לשלב חומרי גלם שונים בבניין עצמו, או לשלב רהיטים בסגנונות שונים, מתקופות שונות, או אביזרים ואקססוריז ממקומות שונים בעולם. לעיצוב אקלקטי יש יתרונות רבים - הוא יוצר עניין רב בבית, ומאפשר לשלב גישות שונות בעיצוב. על מנת לשמור על איזון ואסתטיקה, יש להימנע מעומס יתר של דברים ויש לדעת איך לשלב אותם בצורה הנכונה.   

 

איך משלבים את הסגנונות השונים בצורה חכמה?

עיצוב אקלקטי הוא מרגש, מהנה וכייפי לעיצוב מכיוון שהוא מאפשר חופש, יצירתיות רבה ואינסוף רעיונות. גם אם ניכר שאין חוקים ברורים שצריך להיצמד אליהם, יש לשים לב היטב איך משלבים את האלמנטים השונים על מנת שהנראות של הדירה או הבית ישתלבו יחד בצורה מושלמת, ולא יעבירו הרגשה של עומס או כבדות יתרה. הדבר הבסיסי שיש לשים לב אליו, הוא קו מנחה לעיצוב כולו והסוד הגדול הוא היכולת לשמור על הרמוניה ואיזון בבית. השילוב יכול להיות בין הצורניות השונה, בין צבעוניות שונה ובין נקי ועמוס.  

 

אלמנטים לעיצוב הבית בצורה אקלקטית

המפתח לעיצוב טוב, הוא לא תמיד שימוש בחומרי הגלם הכי טובים והכי יקרים. מה שבאמת משנה ומשפיע על העיצוב, הוא הצורה בה משלבים את כל האלמנטים יחד, ויוצרים את האווירה שרוצים ליצור בבית, ואת האנרגיה שרוצים להרגיש. בעיצוב אקלקטי ניתן לשלב בין:

 

  • רהיטים שונים
  • צבעים לקירות
  • סוגים שונים של בדים
  • טקסטורות שונות

 

אז מאיפה מתחילים?

מי שאוהב את סגנון העיצוב האקלקטי, צריך לפני הכול לעשות לעצמו סדר בראש, כדי לא להתפזר יתר על המידה. מומלץ להתחיל לבנות חוברת השראה עם סגנונות שאנחנו אוהבים (בפינטרסט לדוגמה יש שלל רעיונות יצירתיים) כדי להתפקס על מספר סגנונות שונים שנרצה לשלב. ניתן לאסוף רעיונות לרהיטים, שטיחים, פלטות צבעים, רהיטים לגן, מרצפות, ועוד.

Comments are closed.