עיצוב דירות קטנות
8 ביולי 2019
סגנונות עיצוב פנים
28 ביולי 2019

אנשים רבים נוהגים לבלבל בין עיצוב מודרני ועיצוב עכשווי – בפועל מדובר על שני דברים שונים לחלוטין. מה ההבדלים בין הגישות השונות, ומהם המאפיינים העיקריים בעיצוב מודרני?

מה ההבדל בין עיצוב מודרני לעיצוב עכשווי?

נוהגים לחשוב שעיצוב מודרני (Modern Design) ועיצוב עכשווי (Contemporary Design) הם אותו סגנון עיצובי, ונוטים לומר אותם באותה נשימה. אך המציאות שונה לחלוטין, והגיע הזמן לעשות סדר בדברים. המושג עיצוב מודרני מתייחס לסגנון עיצובי שחלף, בעוד עיצוב עכשווי מתייחס לסגנון עכשווי שנמצא בימים אלה בטרנד, וגם למה שעתיד לבוא. עיצוב עכשווי משלב אלמנטים וחומרים חדישים, הנחשבים חדשניים (innovative), כמו שילוב של זכוכית, מתכת, שיש, בטון, פורצלן ועוד, לעומת שילוב אחיד של חומר אחיד בעיצוב מודרני, כמו עץ. הדבר מתבטא גם בצבעוניות. בעוד עיצוב עכשווי מתמקד בפלטת צבעים בהירה של גוונים אחידים כמו שחור, אפור ולבן עם שילוב של צבע אחד בולט, עיצוב מודרני משלב צבעים שונים יחד.

 

שילובים – זה שם המשחק

אחד המאפיינים הבולטים בעיצוב מודרני של ימינו, הוא היכולת לשלב סגנונות שונים יחד, כאלו שבעבר לא היו חושבים או מעיזים על לשלב אותם יחד בחלל אחד. יש היום התפתחות של שבירת חוקים, בה אין יותר ״מותר ואסור״, אלא פתיחות וגמישות רבה בעולם עיצוב הפנים, מה שמאפשר הרבה מקום לחדשנות, העזה ויצירתיות שאין לה בעצם גבולות. היום אנחנו רואים יותר ויותר שילובים של חומרים שונים לחלוטין אחד מהשני, כמו ספה כפרית עם הרבה כריות בצבע אפור, או שילוב של בריקים עם בטון באזור אחד של הבית, שילובים מעניינים של עץ עם זכוכית, ועוד.

 

עיצוב מודרני - מהם הטרנדים הלוהטים כיום?

הטרנדים בעולם עיצוב הפנים משתנים כל הזמן. גם עם הבסיס של העיצוב המודרני הוא שימוש בצבע לבן ואפור, יש להתעדכן בטרנדים הבאים עלינו לטובה, שחלקם נובעים מהצורך להתחבר לשורשיות וביתיות, אך עם זאת לשמור על קווים נקיים, חללים פתוחים ואוויריים. אז מה צפוי לנו בשנה הקרובה?

 

  • שימוש בצבעי פסטל
  • שימוש במוטיבים פרחוניים
  • שילוב של עץ טבעי במרחבי הבית
  • שימוש בריהוט עם גוונים אפרפרים
  • שימוש בטקסטורות שונות, גם על התקרה

 

רעיונות אחסון לבית מודרני

אחד הדברים שחשובים לאנשים רבים כיום הם פתרונות אחסון יצירתיים ופונקציונליים, המיועדים לשמירה על הסדר בבית. מכיוון שהדגש כיום הוא על חללים פתוחים, יש למצוא פתרונות יצירתיים על מנת שלא ליצור חסימה במרחב או בניית ארונות כבדים שיעמיסו על החלל עצמו, שמעוצב בדרך כלל בצורה מינימליסטית ועדינה. אחת הדרכים היא שילוב של חללי אחסון בתוך קירות עם דלתות הזזה גדולות העשויות מעץ טבעי שלא מעמיס יתר על המידה. בנוסף, ניתן לבנות נישות מוגדרות מראש לאחסון העשויות מחומרים עכשוויים או אלמנטים עיצוביים (עיטורים) המשתלבים היטב בחלל עצמו.

 

Comments are closed.