עיצוב מודרני לבית
26 ביולי 2019

אין ספק שאחד האתגרים הגדולים ביותר הוא עיצוב דירות קטנות. אבל בעזרת הידע הנכון ניתן לעצב את הבית בצורה מודרנית ושימושית. אז איך עושים זאת נכון?

האתגר בעיצוב דירות קטנות

אנשים רבים שמתגוררים בדירות קטנות נוטים להתפשר על עיצוב הדירה, וחווים קושי גדול בעיצוב חלל הדירה בצורה הנכונה שתאפשר להם, למרות החלל המצומצם, ליהנות מדירה מאורגנת, מסודרת ואוורירית, מבלי להיאלץ להיפרד מתכולת הציוד שלהם. גם אם זה נשמע מפתיע, דירות קטנות הן לא רק דירות סטודיו אלא גם דירות חמישה חדרים או יותר, שפשוט לא תוכננו נכון, ויש להן פוטנציאל גדול - ניתן לעצב אותן בצורה פונקציונלית ומודרנית. בבירות העולם הגדולות מגורים בדירות קטנות היא מגמה גוברת, עקב חוסר גדול בדיור במחירים שפויים. עקב זאת ניתן למצוא היום בשוק רהיטים רבים ופתרונות חכמים שמותאמים במיוחד לדירות כאלו.

 

איך מעצבים דירות קטנות?

הדבר הראשון בעיצוב דירות קטנות, הוא להחליט מה חשוב לכם? איך תוכלו לגור בנוחיות מקסימלית שתתאים לכפם? אם מדובר על דירת סטודיו, היא כוללת בדרך כלל חדר שינה, סלון ומטבח כאחד. ניתן לשלב ספה נפתחת איכותית שתשמש גם כמיטה וגם כספה, במידה ומגיעים אורחים לביקור. בנוסף, מומלץ לקנות ספה שמגיעה גם עם חלל אכסון, בו ניתן לאכסן כריות, מצעים, ושמיכות ובכך לחסוך מקום משמעותי. מעבר לכך, שילוב של מדפים יכול להיות פתרון אכסון מעולה לספרים, עציצים, מסמכים שונים ומגזינים, ולהחליף ארון התופס בדרך כלל חלל רחב ביותר. באזור הסלון ניתן לתלות את הטלוויזיה על הקיר, ולחסוך כך שידת טלוויזיה. הטלוויזיות השטוחות הן אסתטיות ביותר, ובעלות עיצוב מודרני וקליל.  

 

טיפים נוספים להרחבת החלל

כיום יש שלל פתרונות חכמים, שיכולים לסייע לדיירים ליצור תחושה בבית של חלל רחב, למרות הגודל הקטן של הדירה. לדוגמה: שילוב של ריהוט שמתאים בגודלו לחלל, צביעת הקירות בבית על מנת ליצור ניגודיות ועניין או שילוב של מראות בדירה, שגורם לתחושה של הרחבת החלל באופן אוטומטי. גם שטיחים בהירים יעשו את העבודה, ויגרמו לתחושה ריווח, במיוחד אם מדובר בדירה מוארת. למי שלא רוצה לוותר על שולחן העבודה המשרדי, שווה לבדוק שולחנות שמחוברים לקיר ונפתחים וכך להימנע מרכישת שולחן שיתפוס מקום משמעותי בדירה.

 

תוספות הכרחיות לבית (״אקססוריס״)

ככל שהדירה קטנה יותר, כך חשוב הסדר והארגון בה. ניתן לרכוש קופסאות אחסון לחפצים – פתרון מצוין ומומלץ ביותר לכל ה״פיצ׳יפעקס״ הקטנים שקשה למצוא להם מקום. את קופסאות האחסון ניתן לשים אחד על השני או על אחד המדפים בצורה מסודרת. אחד הטיפים המועילים ביותר קשור גם לתאורה הנכונה, שיכולה לחולל פלאים בדירות קטנות ולתת תחושה מרווחת וכיפית ביותר, וגם ליצירת קונטרסט בין צבעים שונים, ליצירת עניין ושבירת ההיצמדות לגווני לבן ושמנת.

Comments are closed.