עיצוב מודרני לבית
26 ביולי 2019
עיצוב פנים אקלקטי
1 באוגוסט 2019

עיצוב פנים הוא תחום מגוון מאוד המשלב סגנונות עיצוב רבים ביותר, אך רבים מהאנשים לא מודעים לקשת הרחבה של הסגנונות הקיימים, ונצמדים לסגנונות הפופולריים בלבד. מהם הסגנונות הבולטים ועל מה יש לשים לב?

איזה סגנונות עיצוב פנים קיימים?

עיצוב פנים הוא תחום מאוד רחב ומגוון, אך בכל זאת אנשים רבים לא מכירים את המכלול הרחב של הסגנונות השונים, ונצמדים לסגנון עיצוב אחד, שנמצא בטרנד הנוכחי, גם אם זה לא מבטא את האופי האישי שלהם. לכן כדאי להכיר מקרוב את תחום עיצוב הפנים, שמתחלק למספר סגנונות עיצוב פנים עיקריים:

 

  • עיצוב כפרי – מתאפיין בשילוב של עץ טבעי, פשטות, גולמיות
  • עיצוב מודרני – מתאפיין באלמנטים של הייטק, צבעים בהירים, גיאומטרי ונקי
  • עיצוב רטרו – עיצוב המתאפיין בצבעוניות, שימוש של חומרים ישנים
  • עיצוב אקלקטי – מתאפיין בשילוב של סגנונות שונים מתקופות שונות
  • עיצוב נורדי – מתאפיין בקווים נקיים, עיצוב מינימליסטי וטבעי
  • עיצוב תעשייתי - מתאפיין בשימוש בחומרים כמו בטון, צבעים אפורים ואחידים

 

שילובי סגנונות – מה בא בחשבון?

מכיוון שיש כל כך הרבה סגנונות שונים, יכול להיווצר מצב בו אנחנו דווקא מרגישים מחוברים למספר סגנונות שונים, ולאו דווקא לסגנון אחד, ואתם מעוניינים לשלב את שניהם בבית שלכם (עיצוב אקלקטי) במקרה כזה אפשרי לשקול שילוב של שניהם – דבר שיכול להיות קצת מבלבל בהתחלה, מכיוון שצריך לדעת איך עושים זאת בצורה הנכונה, אחרת עלול להיווצר מצב של חוסר איזון בין הסגנונות השונים, מה שיכול להביא לנראות לא טובה של הדברים בבית.

 

איך בוחרים את הסגנון המתאים?

עיצוב פנים הוא תחום מאוד טרנדי, מה שמונע מרבים להתחבר לעצמם וללכת עם הסגנון שהם באמת מעדיפים - כזה שיבטא את האופי והרצונות האמיתיים שלהם. הצעד הראשון שכדאי לעשות הוא בראש ובראשונה לעשות מחקר או סקר מקיף על הסגנונות השונים של עיצוב הפנים, על מנת לגלות מה מדבר אליכם הכי טוב ולראות מה אתם אוהבים. האם אתם נמשכים לסגנון המודרני יותר, או אולי סגנון הרטרו מדבר אליכם יותר? שיטוט ברחבי האינטרנט היא דרך מצוינת לקבל רעיונות יצירתיים ולבנות את הסגנון האישי שלכם, עליו תבססו את העיצוב כולו. לא חייבים גם להיצמד לסגנון אחד בלבד, אלא לשלב סגנונות שונים ליצירת עניין וגיוון.

 

טיפים נוספים שיעזרו לכם לבחור את הסגנון הרצוי

  • התעמקו במאפיינים הייחודים של הסגנון שאתם אוהבים: מה ההיסטוריה שלו ואיך הוא נוצר? מהם הצבעים הדומיננטיים? באיזה חומרים משתמשים? מהי הצורניות הבולטת? ההבנה של מה שעומד מאחורי זה, יחבר אתכם לסגנון באופן אישי יותר.
  • הקשיבו לאני הפנימי שלכם ואל תפחדו לנסות להעז ולנסות משהו חדש שאתם עדיין לא מכירים.
  • בקרו בתערוכות של עיצוב פנים, שווקים ושוקי פשפשים, כדי להשיג השראה. לפעמים פריט אחד יכול לסייע לכם למצוא את הכיוון המתאים.

Comments are closed.